Moti për dy ditët e ardhshme
Sharr Travel

Moti për dy ditët e ardhshme

Sot dhe nesër do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat herë-herë do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.