Aliu: Pajtohemi për një qeveri tranzitore me Murat Jasharin kryeministër
Sharr Travel

Aliu: Pajtohemi për një qeveri tranzitore me Murat Jasharin kryeministër

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se partia e tij do të përkrahte një qeveri tranzitore të cilën e ka propozuar kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në krye me Murat Jasharin si kryeminsitër.

“Të gjithë të tjerët që nuk do ta votojnë këtë qeveri përfshirë Vjosa Osmanin dhe deputet të tjerë që do të jenë 3/4 që nuk do ta votojnë qeverinë,  cila qeveri do të jetë e varur  nga lista serbe”.

“Mendoj se është ide e mirë të ketë qeveri tranzitore, e cila do të duhej të udhëhiqej nga një figurë kombëtare siç është Murat Jashari", ka thënë Aliu, raporton EO.

Aliu mes tjerash ka thënë se protesta e 5 qershorit nuk është paraljmëruar nga Lëvizja Vetëvendosje, por ai nuk e përjashton mundësinë që këta të protestojnë në të ardhmen.

Më tutje ai ka thënë se mbledhja e kryesisë së VV-së është duke vazhduar.


MË SHUME NGA Aktuale