Artistët shprehin ngushëllime për vdekjen e Adem Mikullovcit

Artistët shprehin ngushëllime për vdekjen e Adem Mikullovcit

Ka ndërruar jetë sot në moshën 81- vjeçare një prej aktorëve më të shquar shqiptar, Adem Mikullovci.

Aktori i mirënjohur ndërroi jetë në mesnatë, ndërsa po kujtohet nga figurat politike dhe të artit në vend për jetën dhe veprën që la pas. 

Emra të njohur, kolegë e artistë i kanë dhënë lamtumirën e fundit aktori përmes statuseve në rrjetet sociale.

Më poshtë postimet e Sabri Fejzullahut, Naser Rafunës, Fatmir Spahiut, Fatos Kryeziut, Donat Qosjes dhe Leonora Jakupit.