Lipa i bashkohet fushatës “Choose love”, për të ndihmuar njerëzit në nevojë

Lipa i bashkohet fushatës “Choose love”, për të ndihmuar njerëzit në nevojë

Dua Lipa bashkë me shumë yje të tjerë iu bashkua fushatës "Choose love".

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është gjithmonë e gatshme kur bëhet fjalë për humanizmin.

Me anë të një postimi në Instagram, artistja ka bërë të ditur se iu bashkua kampanjës “Choose love”, e cila ka për qëllim t’i ndihmojë personat në nevojë.

Ajo bëri të ditur se “Choose love” është një dyqan i cili do të shesë produkte për refugjatë dhe çdo para që mblidhet nga aty do të dhurohet për njerëzit që kanë nevojë.

“Bashkohu me mua, dhe Choose Love

“Choose love është një dyqan si asnjë tjetër. Ka të bëjë renditjen e blerjeve tuaja, të gjitha duke ndihmuar njerëzit në nevojë.

Si dyqani i parë në botë që shet produkte të vërteta për refugjatët, #ChooseLove shet artikuj si gjërat e domosdoshme për fëmijë, shujtat e nxehta dhe çantat e gjumit, si dhe shërbime të kujdesit mjekësor, ndihma juridike dhe mbështetj për LGBTQ +. Gjithçka që blini në Choose love do t’u dorëzohet njerëzve që kanë më shumë nevojë për të.

Në të gjithë botën, mijëra familje që kanë ikur nga lufta dhe persekutimi tani po përballen me kërcënimin e COVID dhe duke kaluar muajt e ftohtë të dimrit në kushte të vështira të padurueshme, në çadra. Duke vizituar dyqanin Choose love, do të jeni në gjendje të siguroni ndihmën e nevojshme urgjente, ndërsa merrni karta elektronike dhe blerje të bukura të personalizuara për t’u dhënë të dashurve tuaj. Ndiqni @chooselove për të mësuar më shumë.

Këtë vit, bashkohuni me mua dhe bëni blerjet tuaja të tanishme në zgjedhni dashurinë. Thjesht shkoni në www.choose.love”, shkruan Dua.

Ndryshe, këngëtarja së fundi ka njoftuar se është bërë ambadadore e brendit “Puma” për koleksionin e tyre të ri.