Rama poston foton ku janë bashkë Rugova me Thaçin: Liria ka emër

Rama poston foton ku janë bashkë Rugova me Thaçin: Liria ka emër

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka postuar një foto të dy ish-presidentëve të Kosovës Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi.

Fotos, i pari i Qeverisë së Shqipërisë i ka vendosur hashtagun: “Liria ka emër! Shqipëri-Kosovë”, shkruan Rama.

Kampanja “Liria ka emër”, ka filluar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit, Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

Kësaj kampanje i janë bashkuar edhe liderë tjerë politikë nga gjithë trojet shqiptare.


MË SHUME NGA Aktuale