Kurti: Prilli, muaji i masakrave dhe i kujtimit

Kurti: Prilli, muaji i masakrave dhe i kujtimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shkruan se muaji prill vazhdon të jetë muaj i përkujtimeve të masakrave, krimeve e gjenocidit që kanë ndodhur në Kosovë gjatë luftës së fundit.

Teksa tregon për homazhet e bëra sot dhe ditëve të kaluara, Kurti thotë se gjithë këto jetë të humbura, janë çmimi i paguar për lirinë e pavarësinë.

Postimi i tij i plotë: