Gashi: LDK-ja ka arritur një fitore dinjitoze
Sharr Travel

Gashi: LDK-ja ka arritur një fitore dinjitoze

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka deklaruar se kanë arritur një fitore dinjitoze dhe një rezultat impresiv.

Në një konferencë për media, Gashi tha se 4 deri në 6 komuna i kanë fituar pa balotazh, ndërsa në balotazh janë Prishtina dhe Podujeva.

“Rezultatet e matjeve dhe rezultatet e votimit të sotëm janë në kutitë e votimit. Aty do të dalin rezultatet preleminare. Ndër rezultatet e mediave janë të respektueshme dhe të rëndësishme. Hapja e kutive ka filluar dhe ato pak që janë hapë kemi rezultat të kënaqshëm”, ka thënë ai.


MË SHUME NGA Aktuale