Haradinaj: AAK-ja i ka fituar gjashtë komuna, në balotazh jemi për Istogun
Sharr Travel

Haradinaj: AAK-ja i ka fituar gjashtë komuna, në balotazh jemi për Istogun

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se në këto zgjedhje, Kosova ka kaluar një provim të demokracisë, dhe se AAK-ja ka shënuar rezultate të mira. Sipas tij, ky subjekt ka fituar komunën e Gjakovës, Suharekës, Rahovecit, Klinës, Deçanit dhe Junikut. Ai pretendon se në balotazh do të shkojë në Komunën e Istogut.

“Edhe rezultati i votave për asamble është i mirë, ka një rikthim të votës së Aleancës. Një proces kaq i mirë nuk duhet të dëmtohet në orët e fundit”, ka thënë Haradinaj.

I pari i AAK-së ka thënë se sonte do të festojnë nëpër komunat që i kanë fituar.

I pyetur se kë do ta përkrahë në balotazhin e Prishtinës mes LVV-së dhe LDK-së, Haradinaj tha se do ta vendos Kryesia.