Berisha ishte pjesë e regjisë, vdes tri ditë para koncertit
Sharr Travel

Berisha ishte pjesë e regjisë, vdes tri ditë para koncertit

Regjisorja Burbuqe Berisha është ndarë nga jeta këtë të mërkurë në moshën 51 vjeçare.

Berisha ishte pjesë e përgatitjes së regjisë për koncertin inaugurues të Operës së Kosovës që do të mbahet të dielën.

”Në këtë ditë kur shtëpitë operitistike, teatrot dhe adhuruesit e muzikës bashkohen për të njohur vlerat e artit operistik, kemi kënaqësinë t’ju prezantojmë posterin e Koncertit Inaugurues të institucionit të Operës së Kosovës, i cili do të mbahet më 31.10.2021 në Sallën e Sporteve të Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Kujtojmë se propozim-vendimi i Qeverisë së Kosovës për themelimin e Operës së Kosovës u miratua më 3 gusht të këtij viti me 75 vota për dhe pa asnjë votë kundër apo abstenim.

Teksa Opera e Kosovës do të hap dyert për shfaqje operistike në vitin 2022.


MË SHUME NGA Kulturë