Nisin homazhet për nder të Burbuqe Berishës
Sharr Travel

Nisin homazhet për nder të Burbuqe Berishës

Në hollin e Teatrit Kombëtar, kanë nisur homazhet para trupit të regjisores Burbuqe Berishës.

Homazhet kanë nisur nga ora 12:00 dhe do të zgjasin për dy orë dhe organizohen nga Ministria e Kulturës, njofton Klankosova.tv.

Varrimi i Berishës do të bëhet këtë të premte nga ora 15:00 në varrezat e qytetit në Prishtinë.


MË SHUME NGA Kulturë