Lajm i mirë për Interin, Onana konfirmon se nuk do të rinovojë me Ajax
Sharr Travel

Lajm i mirë për Interin, Onana konfirmon se nuk do të rinovojë me Ajax

Andre Onana luajti ndeshjen e tij të parë këtë sezon kundër Besiktas të mërkurën , pas nëntë muajsh diferencë për testin pozitiv për doping në tetor 2020.

Pavarësisht kësaj, dhe siç e ka konfirmuar edhe vetë lojtari, ai nuk do të rinovojë dhe skena e tij në Amsterdam do të kanë ardhur në fund, transmeton "albeu".

Kur të hapësh një derë, do të duhet ta mbyllësh një ditë. Ka ardhur koha që unë të iki. Kam dhënë më të mirën për këtë klub, kam dhënë gjithçka”, ka thënë portieri.

Pavarësisht se ka paditës në skuadra të ndryshme evropiane, fati i Onanës duket se është në Itali . Siç konfirmoi të mërkurën eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano , kameruniani tashmë do të kishte një marrëveshje verbale me Interin për të mbërritur si lojtar i lirë në verë, por ende nuk ka një nënshkrim.

Portieri do të ishte zëvendësuesi i Samir Handanovic , 37 vjeç, i cili po ashtu përfundon kontratën e tij këtë vit me Interin dhe nuk ka asnjë qëllim që asnjëra palë të vazhdojë kontratën.

Onana do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare me kampionët e Italisë dhe do të fitojë rreth 3 milionë euro në vit.