Moti në Kosovë
Foto RTK
Lajme

Moti në Kosovë

RTKlive

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Pritet të ketë pak vranësira të cilat vende-vende do të sjellin reshje lokale shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë. 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa

MË SHUME NGA Lajme