Matthijs de Ligt drejt nënshkrimit të ri me Juventusin
Sport

Matthijs de Ligt drejt nënshkrimit të ri me Juventusin

Uran Krasniqi/RTKLive

Qendërmbrojtësi holandez Matthijs de Ligt është afër nënshkrimit të një kontrate të re me Juventusin për të qëndruar në Torino deri në vitin 2026.

Njëzet e dy vjeçari vjeçari ishte lidhur shumë me një largim të mundshëm nga Juve, duke u raportuar se Manchester United dhe Chelsea po punon për ta afruar atë. 

Lajmet për të ardhmen e De Ligt vijnë menjëherë pasi mbrojtësi legjendar Giorgio Chiellini i tha lamtumirën e fundit klubit.


APR
Romay Lift