Kurti për aksionin në veri: Krimi do të luftohet pa ndërprerje
Foto:RTK
Lajme

Kurti për aksionin në veri: Krimi do të luftohet pa ndërprerje

Emine Hoti/RTKlive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, ku u gjet një laborator i kultivimit të marihuanës me 10 mijë fije të bimës.

Ai në një postim në Twitter ka shkruar se krimi po luftohet pa ndërprerë.

“Krimi do të luftohet pa ndërprerje. Në Izvor, qytet në veri të Kosovës, policia jonë gjeti laborator të rritjes së marihuanës me mbi 10.000 bimë ilegale. Pati të shtëna në drejtim të policisë dhe doganës, por ata janë të vendosur të vazhdojnë punën e tyre. Faleminderit për shërbimin tuaj”, ka shkruar ai.


APR
Romay Lift

MË SHUME NGA Lajme