FSK certifikon liderë-komandot e reja
Lajme

FSK certifikon liderë-komandot e reja

Shkurta Rrahmani / RTKlive

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se gjenerata 07/2022 përfundoi me sukses kursin e avancuar për lider në shkollën e nënoficerëve të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes.

Mehaj ka shkruar në Facebook se ky kurs është i bazuar në modelin e sistemit të edukimit amerikan për nënoficerë, dhe ka për qëllim përmirësimin e lidershipit, aftësitë teknike, ekspertizën taktike dhe përvojën e nevojshme për të udhëhequr skuadrën.

“Shumë urime të certifikuarëve e vazhdojmë drejtë sukseseve të radhës”, ka shkruar ai.

May be an image of 12 people, military uniform and outdoors

May be an image of 2 people and outdoors

May be an image of 4 people, people standing, military uniform and outdoors


APR
Romay Lift