Moti në Kosovë
Rtklive
Foto Arkiv/ RTKlive
Lajme

Moti në Kosovë

RTKlive

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës vende-vende mund të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat maksimale do të arrijnë deri 32-35 gradë Celsius, derisa minimalet pritet të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Meqë ka filluar fushata e korrje shirjes, këshillohen bujqit (kombajnerët) që sa më shumë të shfrytëzojnë pjesën e parë të ditës, pasi që në pjesën e dytë shumë zona rrezikohen nga reshjet e shiut dhe formave tjera të reshjeve. 


MË SHUME NGA Lajme