Parashikimi i motit për dy ditë në Kosovë
Foto: RTKLive
Lajme

Parashikimi i motit për dy ditë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu.

Sipas institutit, dita e enjte parashikohet të jetë më stabile , kryesisht me diell por vranësirat mund të jenë prezent për gjatë relievit malor.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.


APR