"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj
Kulturë

"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj

Kimete Kasumi/ RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin "Lotus" të autores, Ermira Mitre Kokomani, pastaj librin "Kontributi i femrës në Luftën Çlirimtare të Kosovës në Kaçanik dhe në Han të Elezit 1998-1999" të autorit Hajrush Kurtaj, "Kujdes cilin ujk ushqen" nga Kenan Crnkic, "Mos mendo kaq shumë", nga Christel Petitcollin, dhe në fund një libër për fëmijë me titull "Vendi i rrëfenjave", nga Chris Colfer.

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


APR
Romay Lift