Haxhiu: Kosova ka shënuar triumf në një rast në arbitrazh ndërkombëtar
Foto nga profili i Albulena Haxhiut në Facebook
Lajme

Haxhiu: Kosova ka shënuar triumf në një rast në arbitrazh ndërkombëtar

RTKlive

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se Kosova ka shënuar triumf në një rast në arbitrazh ndërkombëtar.

“Avokatura Shtetore në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë, në bashkëpunim me firmën ligjore që përfaqëson Republikën e Kosovës në arbitrazh tashmë kanë filluar hapat e radhës për ekzekutimin e vendimit të arbitrazhit dhe inkasimin e shpenzimeve”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

Ndryshe Kosova ka disa raste në arbitrazh ndërkombëtar.


APR
Romay Lift

MË SHUME NGA Lajme