​Ngjarjet e datës 10 gusht
Foto arkiv/ RTKlive
Lajme

​Ngjarjet e datës 10 gusht

RTKlive

​Ngjarjet e datës 10 gusht 2022.

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Salla e konferencave hoteli “Grand” Prishtinë, 10:00)

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Rinisë mbahet aktivitetit “Pema e rinisë”. (Parku i Qytetit Gjakovë, ora 11:00)

Mbahet akademi përkujtimore, në përkujtim të 24 vjetorit nga rënia e heronjve Agim Bajrami, Besnik Begunca dhe Xheladin Kurtaj.(Ora, 11, Shtëpia e Kulturës “Xheladin Kurtaj” Kaçanik)


MË SHUME NGA Lajme