"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj- Video
Foto: RTK
Kulturë

"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj- Video

Kimete Kasumi/ RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin "Mjekësia Emergjente" të autorit Basri Lenjani, pastaj librin "Tivari" të autorit Hajrush Redenica- Kika, "Rrjeti sekret" nga Colson Whitehead , "Në qytetin e ëndrrave dhe hijeve", nga Murat Gylsoj , dhe në fund një libër për fëmijë me titull "Motrat", nga Raina Telgemeier.

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


MË SHUME NGA Kulturë