Deulofeu paralajmëron Barçën: Barella është Xavi i Interit
Sport

Deulofeu paralajmëron Barçën: Barella është Xavi i Interit

RTSH

Sulmuesi i Udineses analizon lojtarët zikaltër në Mundo Deportivo.

Gerard Deulofeu jep opinionin e tij për lojtarët e Interit, rivalët e radhës në Champions League të Barcelonës.

"Barella është Xavi i Interit. Ai dëshiron të fitojë, dëshiron të dërgojë Interin në krye. Për mua një fenomen. Një ditë i kërkova atij fanellën”, tha sulmuesi i Udineses për Mundo Deportivo.

“Kundër nesh shënoi një gol të bukur, është flamuri i Interit”. Për Lukakun: “Ish-shoku im i skuadrës në Everton. Ai është një fenomen, i kam dhënë shumë asistime. Ai është një kafshë, duhet ta kontrollosh shumë. Më pak jashtë kuadratit, por në zonë duhet ta kontrolloni, sepse ai është një sulmues i lindur”.

Ish-sulmuesi i Barcelonës ka fjalë të sinqerta edhe për Lautaro Martinez. "Një nga sulmuesit më të mirë në ligë. Ai lufton në të gjithë topat".

Skriniar: "Një nga tre mbrojtësit kryesorë qendrorë në ligë. Fizik, i fortë, me një dëshirë të madhe për të fituar, një mbrojtës i jashtëzakonshëm”.

Dumfries: “Gjendja dhe trupi fantastik. Para dhe mbrapa" dhe Handanovic: "Ai është një portier i mirë, me shumë përvojë. Për të kaluar kaq shumë vite me Interin në atë nivel, duhet të jesh shumë i mire”.

Dimarco: "Një lojtar pak më impulsiv, që shkon përpara e mbrapa, që lë pak më shumë hapësirë.

De Vrij: "Ai është një ish-lojtar me përvojë i Lazios, gjithashtu shumë fizik, pak më i ngadalë”.


MË SHUME NGA Sport