`Kronika e librit` prezanton tituj të rinj|Video
Kulturë

`Kronika e librit` prezanton tituj të rinj|Video

K.Kasumi/ RTKlive

Edhe këtë të mërkurë në kuadër të rubrikës "Kronika e Librit" në programin e mëngjesit në RTK është bërë prezantimi i titujve të rinj të librave.

Këtë javë janë prezantuar pesë libra: "E vërteta- pavarësia e Kosovës, Amerika dhe diaspora" të autorit, Ekrem Bardha, "Gjergj Fishta- Lahuta e Malësisë" nga Skifter Këlliçi, "Gjak i trazuar" nga Robert Galbraith, "Astrofizika për ata që e kanë me nxitim", nga Neil de Grasee Tyson, dhe librin për fëmijë me titull "Serafina dhe shkopi i përdredhur",  nga Robert Beatty.

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


MË SHUME NGA Kulturë