Dy klubet e mëdha angleze pas Calhanoglu, ja sa kërkon Interi
Sport

Dy klubet e mëdha angleze pas Calhanoglu, ja sa kërkon Interi

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu raportohet se karrierën mund të vazhdojë në Premier League.

Reprezentuesi turk sipas ‘Calciomercato’, kërkohet nga Manchester United dhe  Newcastle United.

Dy klubet angleze tashmë janë duke u përgatitur të nisin negociatat me klubin italian për transferimin e turkut në ishull.

Zikaltërit siç raportohet kërkojnë 40 milionë euro për të lënë të lirë ish-futbollistin e Milanit.


MË SHUME NGA Sport