Kryediplomatja e Shqipërisë sot do të vizitojë Kosovën
FOTO/ Nga profili i Olta Xhaçkës në Facebook
Lajme

Kryediplomatja e Shqipërisë sot do të vizitojë Kosovën

A.B/ RTKlive

Olta Xhaçka, ministre për Evropën dhe Punë të Jashtme e Republikës së Shqipërisë sot do të vizitojë Kosovën.

Xhaçka sot do të takohet me zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

"Gërvalla dhe Xhaçka, do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku më pas do kenë një prononcim për media", thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle