Kjo është agjenda shtetërore për nder të 28 Nëntorit
Lajme

Kjo është agjenda shtetërore për nder të 28 Nëntorit

RTKlive

Qeveria e Kosovës sot ka bërë të ditur agjendën për shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë. Aktivitetet nisin të dielën në ora 19:00 me shfaqen “Tri motrat” në Teatri shqiptar në Shkup.

Sipas kësaj agjende, të hënën, më 28 nëntor në ora 09:00 do të ketë homazhe te busti i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti- Skenderbeu, ndërkaq në ora 10:00 homazhe tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

Poashtu të hënën ndër të tjera, në ora 17:00 në Muzeun Kombëtar të Kosovës do të ketë ceremoni dhe performancë për rivitalizimin praktik të folklorit muzikor në Kosovë.

Shikoni gjenden e plotë për shënimin e 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, që e ka bërë publike, sot Qeveria e Kosovës:


MË SHUME NGA Lajme