Baritoni Gëzim Myshketa performoi para publikut kosovar|Video
Kulturë

Baritoni Gëzim Myshketa performoi para publikut kosovar|Video

RTK

Baritoni i mirënjohur shqiptar Gëzim Myshketa ka performuar sonte në Prishtinë, në kuadër të edicionit të pestë të mbrëmjes artistike `Ta zbardhi fytyrën".

Në këtë ngjarje, ai, para publikut të kryeqytetit dhe jo vetëm, solli bashkëbisedim e performancë artistike.

Baritoni Gëzim Myshketa u shoqërua nga pianistja e njohur Lule Elezi, ndërsa në skenë  u  ngjit edhe Kori i Fëmijëve “Okarina”.

I gjithë koncerti u transmetua live në Radiotelevizionin e Kosovës (RTK).

“Edicioni i sivjetmë i “Ta zbardhi ftyrën” mbështetet nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Komuna e Prishtinës.

 


MË SHUME NGA Kulturë