Flaka Goranci publikon këngën e re
Kulturë

Flaka Goranci publikon këngën e re

RTK

Këngëtarja e operës, Flaka Goranci, ka lansuar këngën e saj te re, e cila është pjesë e albumit ‘La Femme’.

‘The Speech of Love’ është titulli I këngës, për të cilën është kujdesur vet Goranci.

“Vendosa të shkruaj muzikën dhe tekstin për ‘The Speech of Love’, si një dedikim për të gjithë njerëzit e kësaj bote. Është një ishull imagjinar, siç ka ekzistuar më parë. Është një ishull i lidhur nga DASHURIA, ku njerëzit kanë arritur të jetojnë jo vetëm të lumtur, por shumë të lumtur me njëri-tjetrin”, ka thënë Goranci ne postimin e saj ne rrjetet sociale.

Ndërkohe, këtë vit Garanci do të bëjë debutimin ne rolin e MARIAa-s, një Opera Tango nga kompozitori legjendar Astor Piazzolla. Mezi pres të luaj këtë rol të mrekullueshëm këtë vit.


MË SHUME NGA Kulturë