Conte thotë se Tottenham dëshiron që Kane të qëndrojë
Sport

Conte thotë se Tottenham dëshiron që Kane të qëndrojë

Uran Krasniqi /RTKLive

Tottenham dëshiron që Harry Kane të mbetet te skuadra, sipas trajnerit italian Antonio Conte.

Kapitenit anglez do t'i përfundojë kontrata në fund të sezonit të ardhshëm, por Conte është i bindur se Tottenham do të bëjë gjithçka që mundet për të mbajtur atë më gjatë. 

"Unë mendoj se kjo është një pyetje për klubin", ka thënë trajneri i "Spurs". “Sigurisht që, sipas mendimit tim, klubi dëshiron që Harry Kane të mbetet për pjesën tjetër të karrierës së tij".

Kane pavarësisht rezultateve individuale nuk ka arritur të ngre një trofe ekipor dhe kohëve të fundit janë shtuar zërat që e lidhin të ardhmen e tij me klube të njohura në Angli dhe jashtë saj. 


MË SHUME NGA Sport