Kane me golin kundër Italisë thyen rekordin e Rooneyt
Sport

Kane me golin kundër Italisë thyen rekordin e Rooneyt

Uran Krasniqi / RTKLive

Kur Anglia e ka mposhtur sonte Italinë në kuadër të fushatës kualifikuese për Euro 2024 dhe Harry Kane ka shënuar ai e ka thyer rekordin e golave me Kombëtaren. 

Rekordi mbahet nga Wayne Rooney me pesëdhjetë e tre gola është kapërceyr nga sulmuesi i Tottenhamit, duke bërë që ai të jetë autor i pesëdhjetë e katër golave. 

Më pak gola edhe se sa Rooney kanë shënuar Bobby Charlton, dyzet e nëntë; Gary Lineker, dyzet e tetë;  Jimmy Greaves, dyzet e katër dhe Michael Owen, dyzet.  


MË SHUME NGA Sport