Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me vranësira dhe i ndryshueshëm me reshje të shiut të kohëpaskohshme.

Temperatura e mëngjesit do të jetë në intervalin nga -1 deri 7 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut ku temperatura maksimale do të arrijë deri 18 gradë celsius.

Nga ditë e premte në fundjavë moti do të jetë kryesisht i ngrohtë ndërsa nga dita e hënë pritet të ketë përsëri reshje të shiut.