Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshjet të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më të dendura. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtime të ndryshme

.Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me vranësira dhe jostabil. Parashihet që reshjet e shiut të vazhdojnë deri të enjten.