Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira.

Temperatura minimale do të jetë midis 10 dhe 16, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 26 e deri në 33 gradë. Indeksi UV do të arrijë 9, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Në Shkup moti do të jetë me diell, me vranësira të vogla mesatare.

Temperatura do të lëvizë prej 14 e deri në 30 gradë Celsius.