Moti në Maqedoninë e Veriut, i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në Maqedoninë e Veriut, i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 30 gradë celcius.Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, ndërsa në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut.