Juve e do Eriksenin në janar, ofron një mesfushor në këmbim
Sharr Travel

Juve e do Eriksenin në janar, ofron një mesfushor në këmbim

Adrien Rabiot po vuan për t’u përshtatur te Juventusi dhe nuk ka bindur aspak në ato raste kur trajneri Sarri i ka dhënë mundësi të luajë nga minuta e parë, ndaj drejtuesit e klubit bardhezi kanë filluar të mendojnë një tjetër plan.

Kështu Paratici ka kontaktuar drejtuesit e Tottenham dhe u ka ofruar pikërisht mesfushorin francez, për të marrë në këmbim danezin Cristian Eriksen, që në muajin janar, duke qenë se këtij të fundit i mbaron kontrata në verën e ardhshme.

Danezi ka refuzuar rinovimin dhe në verën e ardhshme pritet të lërë Londrën, ndërsa në garë për shërbimet e tij janë Manchester United në Angli, por edhe Reali i Madridit e Juventusi, me bardhezinjtë që po tentojnë lëvizjen fituese.