Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira dhe të vazhdojnë reshjet e shiut