Pas Pochettinos edhe Kane mund të largohet nga Tottenhami
Sharr Travel

Pas Pochettinos edhe Kane mund të largohet nga Tottenhami

Harry Kane mund ta ndjek rrugën e Mauricio Pochettinos për t’u larguar nga Tottenhami. Sulmuesi anglez është në kërkim të një sfide të re dhe dëshiron të transferohet në një klub ku mund të fitojë trofe të çmueshëm.

Pasi u nda me trajnerin Mauricio Pochettino, Tottenhami mund të mbetet edhe pa një futbollist të rëndësishëm.

Kohëve të fundit flitej se lojtarët kryesorë mund të largohen nga nënkampioni evropian pasi kanë nevojë për sfida të reja.

Njëri prej tyre mund të jetë edhe sulmuesi kryesor, Harry Kane. Këtë e ka bërë të ditur ish-futbollisti i Tottenhamit, Michael Dawson, transmeton GE.

Sipas tij, Kane ka nevojë për një eksperiencë të re dhe preferon të transferohet në një klub ku do të mund të fitonte trofe të çmueshëm në karrierë.

Spurs po kalojnë nëpër një sezon të vështirë dhe kjo bëri që ata ta ndërronin trajnerin, duke e shkarkuar Pochettinon për ta emëruar Jose Mourinhon.