Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Në vendet e larta malore do të ketë reshje të borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 4 deri 10 gradë celcius.