Hazard: Pasi të përfundojë punën me Realin do rikthehem në Chelsea

Hazard: Pasi të përfundojë punën me Realin do rikthehem në Chelsea

Sulmuesi i Real Madrid, Eden Hazard ka premtuar rikthimin te klubi i vjetër Chelsea.

Belgu kaloi shtatë vite në “Stamford Bridge” ndërsa këtë sezon iu bashkua Realit për 100 milionë euro.

28-vjeçari nuk e ka filluar në mënyrën më të mirë sezonin te gjiganti spanjoll mirëpo në ndeshjet e fundit ka arritur të gjejë formën më të mirë.

“Kur të përfundojë këtu do të rikthehem. Janë duke ia dal shumë mirë, kanë ekip me lojtarë të rinj”, tha ai.

“Kanë të drejtën për të blerë lojtarë. Do përfundojë punën time këtu dhe do rikthehem”, theksoi belgu, transmeton arbreshi.

Gjatë kohës që kaloi të “Blutë”, Hazard shënoi 110 gola në 352 ndeshje dhe fitoi dy herë Premierë Ligën, një FA Cup dhe dy Europa Ligë.