Ja si duket tabela e Superligës pas ndeshjeve të javës së 19-të

Ja si duket tabela e Superligës pas ndeshjeve të javës së 19-të

Ballkani është rikthyer në krye të tabelës pas fitores se sotme kundër Ferizajt (3-0). Skuadra e Ismet Munishit tani ka 40 pikë, tri më shumë së Drita dhe Prishtina.

Ndërkohë, Gjilani pas fitores kundër Flamurtarit (2-1), rikthehet në garën për dy vendet e para që qojnë në Evropë. Gjilanasit tashmë kanë 35 pikë, dy më pak se Drita dhe Prishtina.