Fenerbahce – Galatasaray, formacionet zyrtare

Fenerbahce – Galatasaray, formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohet derbi turk mes Fenerbahce dhe Galatasaray, e vlefshme për javën e 23-të të Superligës turke.

Dy skuadrat janë duke luftuar për titullin e kampionit, andaj synojnë fitore.

Formacionet zyrtare:

Fenerbahce: Altay, Isla, Serdar, Jailson, Ali, Tolgay, Ozan, Dirar, Tolga, Kruse, Muriq.

Galatasaray: Muslera, Seri, Belhanda, Donk, Bayram, Ferreira, Saracchi, Teixeira, Onyekuru, Feghouli, Falcao.