Greqi, 821 të prekur dhe 22 viktima nga COVID-19

Greqi, 821 të prekur dhe 22 viktima nga COVID-19

Shtatëdhjetë e tetë raste të reja me koronavirus janë diagnostikuar deri tani në Greqi, deklaroi sot profesori i sëmundjeve infektive dhe zëdhënësi i qeverisë lidhur me pandeminë e COVID-19, Sotiris Tsiodras.

Në konferencën e tij të përditshme për shtyp, Tsiodras tha se Greqia tani ka 821 persona të konfirmuar pozitiv me koronavirus.

”Nga këta, 134 janë shtruar në spital dhe 53 prej tyre janë në kujdes intensiv”, deklaroi Tsiodras.

”Vdekjet kanë arritur në 22”, shtoi ai.


MË SHUME NGA Rajoni