Arrihet marrëveshja, Muller mbetet te Bayerni

Arrihet marrëveshja, Muller mbetet te Bayerni

Thomas Muller do të mbetet te Bayern Munich.

Derisa bisedimet mes Bayern Munich dhe Manuel Neuer kanë ngecje të mëdha, e njëjta nuk mund të thuhet për Thomas Muller.

Bild raporton se ka dakordim mes klubit dhe Muller për nënshkrimin e një kontrate të re, përcjell lajmi.net.

Muller do të nënshkruajë me Bayern deri në vitin 2023.

Paga e tij me kontratën e re nuk do të ndryshojë.