Hakim në ‘radarin’ e Juventusit
Sharr Travel

Hakim në ‘radarin’ e Juventusit

Klubi italian, Juventus është duke e monitoruar Achraf Hakimi.

Hakim, i cili po luan tek Borussia Dortmund në formë huazimi nga Real Madridi, këtë edicion ka treguar performancë të lartë.

Forma e mirë e tij, ka bërë që Real Madridi ta mendoj rikthimin e tij në ‘Bernabeu’.

Mirëpo, sipas mediave italian, Hakim mund të transferohet tek Juventusi. Kampionët në fuqi të Italisë, janë duke menduar për tregu e verës, dhe sic thuhet, Hakim është në listën e torinezëve.

“Juventusi është i interesuar për Achraf Hakimi”, shkruajnë mediat italiane.