Konfirmohen 49 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Konfirmohen 49 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 49 raste të reja me Covid-19.

Me rastet e fundit numri i të infektuarve në vend shkon në 712. 

Betejën me koronnavirusin e kanë 30 persona deri më tani, ndërsa 37 pacientë janë shëruar.

Ndërkohë dy liderët e partive më të mëdha në vend Zaev dhe Mickoski janë karantinuar për 14 ditë pasi patën kontakte me një gazetar i cili ishte infektuar me Covid-19.