Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në orët e pasdites do të ketë reshje të shiut, si dhe do të fryjë erë e përforcuar veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 13 deri 24 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira dhe kushte për reshje të shiut, ndërsa stabilizim parashihet në fund të javës.