Manchester City – Liverpool, formacionet zyrtare
Sharr Travel

Manchester City – Liverpool, formacionet zyrtare

Manchester City-Liverpool, është sfida kryesore e natës së sotme që luhet në kuadër të Premier League-s.

Kjo sfidë e cila parashikohet të sjellë ndeshje joshëse, edhe pse Liverpool tashmë ka siguruar titullin e kampionit.

Formacionet zyrtare janë publikuar:

Manchester City: Ederson, Walker, Garcia, Laporte, Mendy, Rodri, Gundogan, De Bruyne, Foden, Jesus, Sterling.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Mane, Salah, Firmino.

Kjo përballje luhet në “Etihad”, dhe nis në ora 21:15.