Reali i Madridit, ul në vetëm 25 mln euro, çmimin e James Rodriguez!
Sharr Travel

Reali i Madridit, ul në vetëm 25 mln euro, çmimin e James Rodriguez!

E ardhmja e James Rodriguez po projektohet larg Real Madrid. Klubi madrilen nuk ka ndërmend ta mbajë në skuadër 28-vjeçarin, i cili këtë sezon ka zbritur në fushë vetëm 8 herë dhe ka shënuar vetëm një gol.

Për ta larguar kolumbianin, sipas mediave spanjolle, Los Blancos e kanë ulur vlerën e kartonit të tij në 25 milionë euro. Nga kjo shifër mund të përfitojnë klube si Atletico Madrid e Napoli që e kanë kërkuar edhe më parë futbollistin, por që janë tërequr pasi Reali për ta lënë të lirë mesfushorin kërkonte 45-50 milionë euro. Por tashmë me çmimin e ri prej 25 milionë eurosh çdo klub mund të sigurojë një lojtar si Rodriguez.