Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi juglindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 22 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 32 deri 37 gradë celcius.Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut në disa vende.

 


MË SHUME NGA Rajoni