Kështu mbyllet pjesa e parë mes Trepçës’89  dhe Arbërisë

Kështu mbyllet pjesa e parë mes Trepçës’89  dhe Arbërisë

Arbëria e nis furishëm debutimin në elitën e futbollit të Kosovës.

Skuadra e Arbnor Morinës e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi prej 0-1, në udhëtim tek Trepça ’89.

Sfida mes Trepçës ’89 dhe Arbërisë, ka hapur sezonin e ri në Superligën e Kosovës në futboll.

Kreshnik Bahiri ka shënuar golin e avantazhit për skuadrën mysafire në minutën e 16-të.